Hingeravikool tervitab!
PROJEKTI DEMO Marya Angletorium Galaktilise Inimese Suhtlemiskooli koolitusleht
Menu
Avaleht
Meist
Koolitööst
Mis on Valgus
Kasvatusest
Kuulutused
KOBAR NR. 1
KOBAR NR. 2
Pildid
Lastetöö pildis
Mõte loeb
Kooli mõte
Tervisest
Elu märgid
Blogi
Kontakt
Avalikud üritused
Lastetööd tehes kasvatame ennast ja maailma
Sel töötoa korral peeti Consiliumi maja ukse ees Raekoja platsil 2. adventi. Käisime oma valguslaternatega ka seal ja vaatasime, kuulasime, mida linnarahval pakkuda oli. Suured piparkoogid on siiski meil oma õppurite toodangust kaasa võetud
Jõululaat Raekoja platsil. Hingekoolile omaselt olime kaasa palunud kehastunud inglid ja kitarriõpetaja Liisa, sest eesmärk oli ikkagi hingi toita ja märgata
Aasta 2020 ongi käes ja Hingekool koos loodusravilaagri lastega taas suvises laagri rannas nääripidu pidamas. "Kaugel külas vanaema juures…"
Metsapeol olid üllatuskülalisteks Näärivana Nikolaus ja Ajaingel Hypatia
Selleltki peolt ei puudunud ringmängud ja laagrist tuttavaks saanud laulud.
Kõik lapsed pidid oma pakid välja lunastama. Enne tehti süda julgeks ja lauluhääl koos soojaks
Sellega tõmbasime oma lastetöö loodusravilaagri praktikale kindla joone alla,
aga enne kui saime sellega oma lõppsõna öelda, tuli peo järel Pangodi majja Taavet ja oli nõuks võtnud kurgede voltimise töötoa neile, kes seda said aega tegema tulla
Nii ongi, et isegi kui Taavet ei teadnud meie aastatetagusest Viljandi lastetööst ja meie ise seda ei planeerinud, sai ring ikkagi täis ja kured maailmale rahu viima mõeldud. Juhus?
Kooli 10. aastapäeval 2.02.2020 peetud kodukonverentsil Pangodis esines laste poolt Viljandi Muusikakooli flöödiõpilane Oskar Robin Oja
Oskar Robin oli ema Junole abiks ka kodukonverentsi järel, siin siis kodurestorani läbimängus peolaua katmisel
Säragu maailmas rahu hoidvad vanemate ja laste hinged ja peatugu vastuseis Looja plaani täideviimisele!
15.02.2020 toimus Tartus avastusõppe meetodil töötuba algkoolilastele ja nende vanematele: “KÕIK ON JU KOKKU IME”. Siin uurime vett kui üht looduseelementi. Vesi on elu allikas.
Siin süveneme kivimustritesse, aga luubi all olid ka veel kuivanud puuleht ja muld. See on ühtlasi vajalik meele vaigistamine ja sissepooleminek enne hingelindude kujustamisi.
Kuulame hardalt Ingliterapeut Marya esituses lugu maailma loomisest.
Sünnivad hingelinnud hingeseisundi peegeldustena.
Uurime D. Kareva poeemi ja J. Mildebergi joonistustega sügavatähenduslikku, hingelinnu teemaga sobituvat rullraamatut "Linnukese mure".
2020. aasta pereline loodusravilaager "Kes on kasvult kuningas?" algas lihtsate tipi-telkide ehitusega meie varasema tuttava Taaveti Malkovi juhatusel.
Rahvapärimuse töötoas laulsime regilaule, mängisime rahvamänge, siin toimub õlgedest tulehaldja valmistamine. Meid õpetas Eesti Rahvapärimuse Kooli esindaja Terje Puistaja.
Mitmekordne Seto sootska Evar Riitsaar koos kaasa Kauksi Üllega juhatasid pakutrüki töötuba. Nemad olid kaasa võtnud ka sel ajal nende kätte usaldatud soome-urgi kultuuripealinnu mööda rändava puidust tsirgukese. Koos esineti ka laulukavaga, mida meie oma trummi ja kaasalaulmisega toetasime.
Loodusravilaagrile sobivalt tegelesime taimedega. Siin toimub maasik-vaarika taime istutamine.
Kuninglikkuse juurde kuulub säästlikkus ja heaperemehelikkus. Lilled saavad kastetud tiigiveega.
Taimetöötubades tutvuti aias ja potis kasvavate toidu-, maitse- ning ravimtaimedega, õpiti, kuidas söögi kõrvale, salati- ja tillilehte võtta, maitsti endi hoole all valminud esimest tomatit ja suvikõrvitsat.
Sisemist kuninglikkust ja hooldajaloomust arendava laagri läbiv teema oli hobikate ehk kepphobuste valmistamine. Endi hobuseid, nendega sõitmist ja valdkonda tutvustavad Krete ja Madli, kelle hobist teema alguse sai ja kes said väärtusliku kogemuse ka õpetajatena.
Päris hobustega tutvumiseks matkame lähedal asuvasse Karl-Eeriku Ratsatallu. Lapsed saavad hobuseid harjata ja teha ka väikese ratsutamistiiru.
Siin toimub mitmeid päevi läbinud usin omaenda hobikate õmblemistöö. Seda tehti täiskasvanute abistamisel väga pühendunult.
Telgitundides koguti kuninglikkust kasvatavat tarkust. Kuulati jutte ja õpetlikku raamatut, täideti iseloomu arendavaid töölehti.
Lapsed said teada Maa dimensioonidest kui kuningriikidest Tuli koos vee, kivide ja mullaga kuulub 1. kuningriiki. Siin oodatakse lõkke süttimist.
Siin sünnib kõigi laagriliste ühistööna tähenduslik loojangut, hingekobarat ja "Metslukede" muinasjutu 11 luike kujutav pilt. Vana peegliraami sisse punutakse kasutatud riietest lõigatud ribasid.
Laagri lõpupäeval saab iga laps või noor suurtelt tagasiside kasvanud kuninglikkuse kohta ehk märkamise, mida head temas on juurde tekkinud.
Pea kogu laagripere vastvalminud hobikate ja valmiskootud, kuid veel viimaseid täiendusi ootava pildiga.
1
2
3
Share this page
Share on Facebook
Share on Twitter